poniedziałek, 13 czerwca 2011

Giełda minerałów, Festiwal Miast Partnerskich, jamniczki i słoń.

  Witajcie!
 Jak sobie obiecywałam przez cały tydzień nie dotykałam włóczki ani szydełka. Cały wolny czas poświęciłam projektom do szkoły. Opłaciło się za obie prace dostałam 4 i mam zaliczony kolejny przedmiot na ocenę dobrą. Jestem przeszczęśliwa. U profesora W. dostać wyższą ocenę niż 4 nie jest łatwo. Prawie zawsze ma jakieś, ale. Jednak dzięki temu, ale sporo się nauczyłam. Jeszcze tylko zaliczyć programowanie i będę miała wakacje. ...
   W sobotni wieczór musiałam odreagować i zrobiłam dwa malutkie jamniczki zawieszki na szydełku.
Oba jamniczki mają po 12 cm. długości i doszyte sznureczki. Mogą sobie dyndać zawieszone np. przy plecaku lub torbie. 
    Niedziele miałam wolną od szkoły(  tylko 3 godzinki w pracy..).Mąż też miał wolne. Postanowiliśmy spędzić ten dzień razem . Zrobiliśmy sobie spacerek do centrum. W pierwszej kolejności obejrzeliśmy giełdę minerałów, która jest co roku w naszym mieście, ale ja zawsze ją przegapiam. Ciesze się,że teraz się udało. Naprawdę było warto. Jakie cudne okazy ech co ja tu będę pisać. Sami zobaczcie:
i gotowe wyroby
te to nawet nie wiem jak się nazywają, ale są niesamowite
 agaty zachwycają różnorodnością barw
 Oczywiście jak się już poszło to coś trzeba było kupić. Ja i córki wyszłyśmy jako dumne posiadaczki przecudnych agatów. O takich:
 Zielony Natalki, złoty Tusi, a niebieski mój. 
    Powiem Wam, że ceny były przystępne. Nasze kosztowały 2zł, 3zł i 5zł. Taki drobiazg a cieszy i poprawia humor. Wiecie co jest jeszcze fajnego w kamieniach? One są jak handmade nie ma drugiego takiego samego.
    Wracając z giełdy wstąpiliśmy na Rynek gdzie odbywał się Festiwal  Miast Partnerskich. Załapaliśmy się na zespół ludowy z Rumunii. Fajna muzyczka najbardziej Tuśce się podobało. 
 Wieczorem zrobiłam jeszcze słonika na szydełku. Nie będę pisać jaki ma rozmiar, bo chyba widać to na zdjęciu. Wielkie bydle z niego co nie?
        
                                Pozdrawiam Was serdecznie i życzę udanego tygodnia

                                                                                                         Eve-Jank