wtorek, 22 czerwca 2010

Osłonka na doniczkę z masy papierowej

 Dziś coś innego Wam pokaże .Nie będzie nic na temat szydełka. W końcu ja nie tylko szydełkuje i na drutach robię.Czasem mnie napada na zrobienie czegoś zupełnie innego.Pokaże Wam jak w prosty sposób można zrobić osłonkę na doniczkę z kwiatkiem.Oto efekt końcowy:
Potrzebne nam będzie pudełko po margarynie np. ,stare gazety (takie miękkie np. kaufland ) .gazety drzemy na drobne kawałeczki ,zalewamy woda i zostawiamy na noc żeby się moczyły.Potem odciskamy i rozdrabniamy palcami ,albo jeszcze lepiej mikserem .Ja to robiłam tylko palcami i wyszły mi grudki.Potrzebny będzie jeszcze klej stolarski typu wikol,sól,mąka ziemniaczana .Na blogu u Ewy Kwiatkowskiej o tu jest podany dokładny przepis .Sugerowałam się tym przepisem, ale zrobiłam trochę inaczej. Kredy malarskiej nie dawałam i zamiast zwykłej mąki dałam mąkę ziemniaczaną. Kleju tez dałam więcej .W sumie to wszystko trochę na oko. Poszczególne etapy mojej pracy:
Masę nakładamy na pojemnik dobrze jest zrobić najpierw warstwę z pasków papieru( i znowu ja tego nie zrobiłam.) masa błędów,ale to moje początki .Robiłam kiedyś talerze ozdobne i maski z masy papierowej ale tylko przez nakładanie pociętych gazet w paski na kleju z mąki .  ..Tego typu masę robiłam pierwszy raz . Pewno jak się jeszcze zdecyduje kiedyś to wyjdzie lepiej. Pojemnik już wysuszony( a schnie długo zwłaszcza przy takiej pogodzie jak jest teraz). malujemy farbami akrylowymi lub plakatowymi .Ja malowałam zwykłymi plakatówkami. Najpierw cały pomalowałam brązową farbą, a potem namalowałam kwiatki jakie mam na balkonie.. W ogóle jak tylko jest ładnie to wiele rzeczy robię na balkonie. Po wyschnięciu pojemnik polakierowałam lakierem bezbarwnym do drzewa.
    Dzięki za wszystkie miłe komentarze. 

                                                                   pozdrawiam
 Eve-Jank