czwartek, 2 października 2014

Warsztatu sutasz, breloki i żółw.

Witajcie !

W sobotę znowu byłam na warsztatach rękodzielniczych. Tym razem można było nauczyć się techniki tworzenia biżuterii sutasz.

Zrobiłam wisior.
 Oczywiście  przy pomocy instruktorki. Bardzo miłej i cierpliwej p. Marceliny.
Jak na pierwszy raz w życiu to chyba nie najgorzej wyszło. 
Do tej pory moja znajomość sutaszu ograniczała się jedynie do podziwiania prac innych. Mam obawy, że chyba tak już zostanie. Technika nie należy do łatwych. Straszne dłubanie. 
 Może kiedyś jeszcze spróbuje coś zrobić, ale raczej to nie moja bajka.
Foto relacja przy pracy. Widać moje stanowisko. 

W tzw. między czasie powstało znowu kilka breloków.
Szczurki, albo myszki jak kto woli.
piesek z serduszkiem.
i żółw troszkę większych rozmiarów, bo dawno żółwia żadnego nie było.

Pozdrawiam 
Eve-Jank

środa, 24 września 2014

chomik i warsztaty filcowania.

Witajcie!

Pamiętacie koszyki z poprzedniego wpisu?
Dwa są już skończone i zagospodarowane. 
Na szydełku zrobiłam chomika i jedzonko dla niego. 
Z papierowej wikliny ma domek i miseczkę.
Osoby które od dawna do mnie zaglądają wiedzą, że nie raz robiłam chomiki,świnki morskie,szczury itp.
Pierwszy raz jednak połączyłam wiklinę z szydełkiem.

W sobotę byłam pierwszy dzień w szkole. Było tylko spotkanie organizacyjne  i dzięki temu zdążyłam na warsztaty filcowania. 
Zrobiłam sobie etui na komórkę.
Było miło i wesoło.
To czarne w zielonej bluzce to ja.
Pokaże Wam jeszcze prace wszystkich
uczestniczek.

Z papierowej wikliny zrobiłam koszyk.
Tym razem z pokrywką.
Pomalowany kawą.

W między czasie powstało też kilka szydełkowych breloków.
miś 
sowa
szczurek.

Pozdrawiam serdecznie 
i słonecznie.
Eve-Jank

Ps. Dzięki wszystkim za miłe słowa i kciuki odnośnie szkoły. Zapowiada się ciekawie. Najbardziej mnie cieszy, że będziemy się uczyć języka migowego.