środa, 2 maja 2012

Pepe, George, sernik i widok z balkonu.

Witajcie!

Zostałam poproszona o zrobienie świnek Pepe i George'a. Nie było to łatwe zadanie, bo nigdy nie robiłam maskotek z tej bajki.
Wyszły jak wyszły, mam nadzieję, że się spodobają.
Wczoraj upiekłam sernik. Zainspirowała mnie Trilli. Ja dałam trochę mniej ciasta kakaowego, ale w smaku wyszedł bardzo dobry. Proszę się częstować.
Pokażę Wam jeszcze jaki mam widok z balkonu.
Lubię sobie czasem posiedzieć w moim balkonowym ogródku. Z kubkiem kawy i szydełkową robótką.
O tu:
 Właśnie jak siedzę na tym krześle to mam widok na góry.

Pozdrawia Was majowo
i słonecznie

Eve-Jank

sobota, 28 kwietnia 2012

Targi ogrodnicze, strach na gołębie i

Witajcie !!!
Wczoraj byłam na Targach ogrodniczych i kupiłam sobie kilka kwiatków na balkon. Właściwie to mąż mi kupił, bo był ze mną. Jakbym była sama to pewno bym tyle nie kupiła.
Targi jeszcze trwają przez cały weekend więc jeżeli ktoś ma blisko to polecam. 


Izydor i Adelajda dwa urocze gołąbki które mieszkały na moim balkonie się wyprowadziły. We czwartek znalazłam puste gniazdo. 
Co się stało z jajkiem nie wiem. Gołąbki odleciały. Gniazdo wyrzuciłam. Jeszcze w tym samy dniu zaglądały na balkon ale na drugi dzień już nie przyleciały. Mam nadzieję, że znajdą sobie jakieś lepsze miejsce na gniazdo.


Zrobiłam stracha na gołębie i zawiesiłam stare płytki CD na balkonie. Mam nadzieję, że już się taka sytuacja nie powtórzy.
Oby moje gołąbki zrozumiały, że balkon to nie jest dobre miejsce na robienie gniazda.


Pozdrawia serdecznie
 i życzy udanego weekendu


Eve-Jank